blank

_blog

blank
14.12.2021
blank
blank

Można sobie wyobrazić, że modernizacja infrastruktury IT w firmie produkcyjnej, która pracuje 6 dni w tygodniu na dwie zmiany, przypomina remont rozpędzonego pociągu.
Tak to wyglądało u jednego z naszych klientów z sektora produkcji budowlanej. Klient od lat dostarcza produkty nie tylko na szybko rosnący rynek polski, ale też coraz więcej produkuje na eksport. Sprzedaż rośnie w imponującym tempie, a technologia nie powinna tego wzrostu ograniczać.

Wyzwanie

Przed rozpoczęciem projektu klient zmagał się ze standardowymi problemami niedoinwestowanej, ale też już przestarzałej architektury IT. Z jednej strony potrzebna była pilna modernizacja, aby obsłużyć rosnący ruch, a z drugiej klient oczekiwał obniżenia TCO i odbarczenia zespołu IT z typowych zadań administracyjnych.

Co ważne, modernizacja nie mogła zakłócić systemów produkcyjnych – fabryka i magazyn musiały pracować nieprzerwanie.

Rozwiązanie

Macierze, których używał dotąd klient, zastąpiliśmy macierzami IBM All-Flash. Całość infrastruktury pamięci została zwirtualizowana przy pomocy SVC z oprogramowaniem Spectrum Virtualize. Do tego, aby uniknąć nieplanowanych niedostępności środowiska, wdrożyliśmy klaster niezawodnościowy IBM HyperSwap.

Efekt

Wdrożenie nowej architektury zapewni wydajne repozytorium danych na kolejne 5 lat. A plany klienta wskazują na ambitną ekspansję na kolejne rynki, dlatego zapas mocy w infrastrukturze IT po modernizacji z pewnością się przyda.

Dodatkowe korzyści, które uzyskał klient w efekcie modernizacji to:
– minimalizacja czasu odpowiedzi systemu produkcyjnego,
– zwiększenie dostępności systemu przez eliminację tradycyjnych dysków HDD,
– obniżenie TCO infrastruktury IT,
– ograniczenie nakładów związane z administracją systemami IT.

Dobrze wspominamy ten projekt nie tylko dlatego, że osiągnęliśmy wszystkie zamierzone cele. Ważne było też to, że po stronie klienta mieliśmy bardzo świadomy zespół, patrzący na projekt nie jak na koszt, ale jak na bardzo przemyślaną inwestycję w rozwój biznesu. Takie podejście zawsze doceniamy!

Dzisiejszy świat IT wymaga bezpieczeństwa i większej wydajności – bez miejsca na przestoje, luki w zabezpieczeniach lub spowolnienia. Dlatego bez unowocześnienia systemów IT trudniej planować dalszy wzrost firmy. Średni czas funkcjonowania sprzętu u naszych klientów wynosi 3-6 lat. Po tym czasie warto pomyśleć o wymianie sprzętu na wydajniejszy, bezpieczniejszy, z nowymi funkcjonalnościami, często też po prostu tańszy (TCO).

Nasz zespół od lat wspiera klientów w modernizacji technologii sprzed kilku lat, które często nie spełniają dzisiejszych wymagań stawianych infrastrukturze IT przez biznes. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

blank
blank

Czytaj także

_współpraca

blank

Jeżeli poszukujesz rzetelnej firmy z zakresu integracji systemów informatycznych, dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś, a my dobierzemy dla Ciebie najbardziej korzystne rozwiązanie.

blankwyślij formularz blank(22) 400 10 90