W Averbit doskonale wiemy, że wybór odpowiedniego serwera może być wyzwaniem. Nie można patrzeć tylko na cenę urządzenia, ale trzeba brać pod uwagę również wydajność, bezpieczeństwo, niezawodność i możliwości rozbudowy modelu.
Na rynku dominują serwery x86, wybierane ze względu na uniwersalność i przystępną cenę. Jednak klienci z większymi wymaganiami stawiają na alternatywne rozwiązanie – serwery IBM Power.
To właśnie serwery IBM Power są zainstalowane w 80% firm z Fortune100 i są branżowym liderem wśród serwerów klasy korporacyjnej. Dlatego znajdują się w serwerowniach większości banków i instytucji finansowych na świecie oraz wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo, niezawodność i niezrównana wydajność liczą się najbardziej.
Serwery Power zostały opracowane z myślą o obsłudze środowisk wymagających dużej mocy obliczeniowej. Dlatego ich architektura umożliwia uzyskanie dwukrotnie wyższej wydajności na każdy rdzeń procesora i pięciokrotnie szybszej transmisji danych niż w serwerach x86.
Warto wspomnieć, że wydajność IBM Power per core przez ostatnie 7 lat zwiększyła się o 120%, podczas gdy wydajność konkurencyjnych rozwiązań wzrosła jedynie o ok. 20%. Wybór IBM Power oznacza, że TCO całego projektu IT, w którym koszt oprogramowania ma coraz większy udział, jest niższy.
Wymagania względem infrastruktury IT w firmach stale rosną, więc wiele organizacji staje przed decyzją o rozbudowie sprzętu. W przypadku instalacji dodatkowych serwerów klasy x86 konieczne może być fizyczne rozszerzenie serwerowni. To oznacza koszty związane z dodatkowym metrażem oraz zasilaniem i chłodzeniem. Urządzenia IBM Power zapewniają wyższy poziom konsolidacji poprzez bardziej zaawansowaną wirtualizację sprzętu i wyższą skalowalność niż serwery x86, bez potrzeby powiększenia centrum przetwarzania danych.
Elastyczne dostarczanie mocy obliczeniowej IBM Power to model płatności wg wykorzystania, który umożliwia dynamiczne dostarczanie zasobów na serwerze prywatnym w zależności od zmiennych potrzeb biznesowych. Obniżamy koszty, ale zachowujemy elastyczność. Gdy zmienią się potrzeby, błyskawicznie rozszerzamy infrastrukturę i sięgamy po więcej mocy, aby obsłużyć nowe obciążenia.
To pozwala obniżyć początkowe wydatki kapitałowe i inne koszty – wybieramy tylko poziom inwestycji początkowej, a za dodatkową moc klient płaci według zużycia. Co więcej, platforma IBM Power umożliwia współużytkowanie mocy obliczeniowej w puli zasobów, co pozwala na maksymalne wykorzystanie mocy obliczeniowej.
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie każda organizacja musi dbać o bezpieczeństwo wrażliwych obciążeń, ale także bezpiecznie obsługiwać nowe aplikacje i wykorzystać przyrost danych do uzyskania przewagi biznesowej.
Według raportu ITIC z 2020 r. dotyczącego niezawodności serwerów, maszyny IBM Power po raz dwunasty otrzymały najwyższe oceny. Średni przestój serwerów IBM w 2020 r. (z powodu nieprzewidzianych wad sprzętowych) wyniósł nieco ponad jedną minutę, czyli ponad czterokrotnie mniej niż w przypadku serwerów klasy x86. To tylko jeden z powodów, dla których IBM Power znakomicie sprawdzi się w obsłudze środowisk krytycznych w firmach, które nie mogą pozwolić sobie na przestój.
Platforma IBM Power Systems gwarantuje wysoką dostępność poprzez nadmiarowość kluczowych elementów (tj. procesor serwisowy oraz zegary systemowe, moduły procesorowe, moduły I/O) oraz zaimplementowane funkcje niezawodnościowe.
Dodatkowo, serwery IBM Power dzięki zabezpieczeniom na wszystkich poziomach zapewniają użytkownikom kompleksową ochronę. Są wyposażone w zabezpieczenia we wszystkich warstwach stosu — od procesora, poprzez systemy i oprogramowanie wbudowane po system operacyjny i hiperwizor. Warto wspomnieć, że PowerVM to jedyny wśród najpopularniejszych na rynku hiperwizorów, w którym nie znaleziono żadnych słabych punktów. Układ scalony posiada mechanizm szyfrowania z akceleracją, dzięki czemu dane są chronione zarówno w spoczynku, jak i podczas przesyłania.
Technologia IBM Power zmienia sposób, w jaki przenoszone są dane, aplikacje i usługi w środowisku chmury hybrydowej. Wykorzystując serwer Power Systems oparty na procesorze POWER9, można dynamicznie i na żądanie skalować zasoby obliczeniowe i pamięć oraz zbudować chmurę przystosowaną do obsługi najintensywniejszych obciążeń.
Power Systems odpowiada na potrzeby projektów modernizacji aplikacji, dzięki obsłudze kontenerów Red Hat OpenShift, Kubernetes open source do orkiestracji i Red Hat Ansible do wdrażania aplikacji.
Wspólnie z IBM Lab Services proponujemy klientom pomoc przy testowaniu rozwiązań bazujących na technologii Power oraz wykonanie testów wydajnościowo-obciążeniowych. Od lat wspieramy firmy różnej wielkości w wyborze serwera dopasowanego do obciążeń, środowiska IT i budżetu. Zapraszamy do kontaktu!
_współpraca
Jeżeli poszukujesz rzetelnej firmy z zakresu integracji systemów informatycznych, dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś, a my dobierzemy dla Ciebie najbardziej korzystne rozwiązanie.
wyślij formularz (22) 400 10 90